Ние им помагаме на светот расте од 1950 година

за нас

Апсорбира кабелска индустрија INRECENT 70 години

Основана во 1950 година, Кингдао кабел копродукции, Ltd, поранешен Кингдао Cable Works, има искуство од повеќе од 60 години во производство на кабли и проводници, со регистриран заштитен знак на "Кинг Каи", "Кинг Лан".

Како претпријатие за Висока и Нова технологија на Кина, Кингдао кабел копродукции, Ltd е производство на високо квалитетни производи со напредна опрема и комплетна инспекција инструменти. Компанијата има добиено сертификат за одобрување на ISO9001, ISO14001, OHSAS18000, и е сертифициран од страна на мултинационалните компании на GE, Motorola, итн Неколку видови на производи се наведени од страна на американски UL и кинески CCC. Компанијата може да произведе и развој на производи во согласност со тие стандарди што GB, IEC, UL, ЈС, VDE, SAE, и условот на купувачи ", како и.

Ако ви треба индустриски решение ... Ние сме достапни за вас

Ние обезбеди иновативни решенија за одржлив напредок. Нашиот професионален тим работи на тоа да се зголеми ефикасноста на продуктивноста и трошоците на пазарот

Контактирајте не
WhatsApp Онлајн Chat!